Kalkulator OC/AC


Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru polisy komunikacyjnej jest cena składki. Na rynku działa kilkadziesiąt towarzystw ubezpieczeniowych, dlatego trudno jest wybrać idealną ofertę. Poszukiwania może znacznie ułatwić specjalny formularz, który automatycznie wyszukuje najlepsze warianty. Wyjaśniamy, jak działa kalkulator OC/AC!

Na większości stron firm ubezpieczeniowych można znaleźć szczegółowo opisane oferty, wraz z prostym narzędziem do obliczania ceny składki. Sprawdzanie wszystkich witryn osobno zajęłoby jednak stanowczo zbyt wiele czasu. Na szczęście istnieje wygodniejsze, szybsze rozwiązanie. Chcesz w kilka minut dowiedzieć się, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu? Pomocna będzie Ci porównywarka ubezpieczeń OC! Dowiedz się, czym jest, jak działa i gdzie ją znaleźć!

Kalkulator OC – co to jest?

Tak zwany kalkulator OC to inaczej porównywarka ubezpieczeń lub wyszukiwarka OC. Jest prostym narzędziem, które ma formę krótkiego formularza on-line. Można wypełnić go na komputerze, laptopie, smartfonie czy innym urządzeniu z dostępem do Internetu. Z jego uzupełnieniem powinny poradzić sobie nawet osoby niebędące specjalnie biegłe w obsłudze komputera. Wszystkie elementy są dokładnie opisane, a strona prowadzi użytkownika przez cały proces, krok po kroku.

Po wpisaniu odpowiednich informacji o kierowcy i jego pojeździe, po krótkim czasie otrzymuje się zestawienie ofert od znanych towarzystw ubezpieczeniowych. Przejrzysta lista z wyszczególnionymi cenami składek oraz elementami polisy pozwala świadomie wybrać najlepszy wariant. W ten sposób można wygodnie zestawić i porównać ze sobą podobne propozycje.

Zaskakujące jest, jak różne ceny proponują poszczególne firmy ubezpieczeniowe. Nie zawsze opłaca się wybierać towarzystwo, które polecają znajomi czy rodzina. Ten sam kierowca może zapłacić za podobny pakiet nawet dwukrotnie mniej u innego ubezpieczyciela. Ceny składek są obliczane indywidualnie dla każdego klienta.

Dlaczego kalkulator ubezpieczenia samochodu cieszy się taką popularnością?

Porównywarka OC jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą przepłacać za obowiązkową polisę komunikacyjną. Zgodnie z polskim prawem, każdy kierowca musi posiadać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Dzięki niemu w razie wypadku otrzyma niezbędne wsparcie finansowe. Nie będzie musiał pokrywać ogromnych kosztów napraw i odszkodowań z własnej kieszeni. Zakres tego świadczenia jest identyczny, niezależnie od tego, w jakiej firmie się je wykupi. Jego cena nie jest jednak odgórnie narzucona, dlatego ubezpieczanie mogą zasugerować własną stawkę. Kierowcy, którzy chcą wykupić tylko niezbędne minimum, wykorzystują kalkulator ubezpieczenia do szybkiego znalezienia najtańszej opcji. Różnice w cenach pomiędzy firmami mogą wynosić nawet kilkaset złotych!

Nie oznacza to jednak, że takie porównywarki są przeznaczone tylko do takich poszukiwań. Przede wszystkim, pomagają po prostu wybrać najlepszą polisę. Osoby celujące raczej w bardziej rozbudowane pakiety również chcą zapłacić za nie jak najmniej. Niektórzy mają też dylemat, które towarzystwo proponuje najlepsze świadczenia. Porównywarki pomagają zrobić wstępny research. Na jego podstawie można wyłonić najciekawsze oferty, by później dokładnie się im przyjrzeć. Nie jesteś do końca zadowolony ze swojej obecnej polisy? A może po ostatniej rekalkulacji cena składki przestała Ci odpowiadać? Sprawdź dostępne oferty – chociażby z ciekawości. Cały proces trwa przecież tylko kilka minut, a wyliczenie OC w innych towarzystwach może Cię zaskoczyć. Być może okaże się, że jakaś firma proponuje bardzo zbliżony pakiet za mniej, albo że w podobnej cenie otrzymałbyś gdzieś indziej o wiele lepsze świadczenie.

Kalkulator ubezpieczenia OC działa błyskawicznie, dlatego znacznie przyspiesza wybór i zakup odpowiedniej polisy. Narzędzie to jest niezwykle przydatne wszystkim kierowcom, których goni czas. Nawet jeden dzień bez obowiązkowego świadczenia może skutkować wysokimi karami finansowymi. Zapominalscy oraz osoby, które kupiły właśnie nowe auto, zwykle chcą jak najszybciej wykupić potrzebne ubezpieczenie. Z pomocą porównywarki mogą zrobić to nawet w kilkanaście minut, w dodatku bez wychodzenia z domu.

Jak działa kalkulator ubezpieczeń?

Na stronach towarzystw ubezpieczeniowych można znaleźć specjalne kalkulatory do obliczania ceny składek. Korzystają z nich także agenci, z którymi prowadzi się rozmowy w sprawie proponowanych ofert. Do większości z nich wpisuje się podobne dane. Są to głównie:

  • dane osobiste właściciela/li auta (w tym m.in. PESEL);
  • podstawowe informacje o pojeździe (m.in.: typ, marka, model, wiek, stan, rodzaj napędu, silnik, VIN);
  • zwyczaje kierowcy (m.in.: wykorzystanie samochodu, szacowany roczny przebieg, miejsce parkowania);
  • dane dotyczące rejestracji samochodu (m.in.: data pierwszej rejestracji, numer rejestracyjny).

Wszystkie te informacje trzeba by za każdym razem wpisywać do osobnych kalkulatorów lub dyktować kolejnym agentom. Porównywarka OC zrobi to wszystko za Ciebie. W ten sposób można zaoszczędzić sporo czasu oraz energii. Algorytm zbierze wyniki nawet z kilkudziesięciu witryn, a następnie uszereguje je od najniższego do najwyższego i zaprezentuje je w formie przejrzystej listy.

Czy kalkulator OC jest płatny?

Wiele osób zastanawia się, czy skorzystanie z takiej porównywarki ubezpieczeń wiąże się z jakimiś dodatkowymi kosztami, np. koniecznością uiszczenia opłaty, wykupienia dostępu, logowania się do abonamentu itp. Cały proces jest niezwykle łatwy i nie trzeba za niego nic płacić. Przykładowo, na kiokspolis.pl można znaleźć prosty, darmowy kalkulator OC. Co więcej, korzystanie z niego nie tylko nie kosztuje ani złotówki, ale pozwala dodatkowo sporo zaoszczędzić. Znalezienie idealnej polisy to nawet kilkaset złotych więcej w kieszeni. Oblicz składkę OC, by wydać na ten cel tylko tyle, ile to konieczne.

Czy moje dane są bezpieczne po wpisaniu do kalkulatora OC?

OC kalkulator wykorzystuje do obliczeń wiele bardzo prywatnych informacji. Do formularza trzeba wpisać m.in. imię i nazwisko, PESEL, numery tablic rejestracyjnych, kod pocztowy miejsca zamieszkania czy numer telefonu. Niektórych może zaniepokoić to, dlaczego do znalezienia ubezpieczenia są wykorzystywane tak wrażliwe dane. Nie ma się jednak czego obawiać. Wszystkie te informacje zawsze podaje w towarzystwach, by uzyskać proponowaną cenę. Zgodnie z prawem, muszą być dobrze chronione.

Ubezpieczyciele obliczają wysokość składki polis komunikacyjnych na podstawie wielu kryteriów. Ważne są m.in. wiek i doświadczenie kierowcy, jego stan cywilny, miejsce zamieszkania, przeszłość, a także dokładna specyfikacja oraz historia posiadanego pojazdu. Wygodniej, a do tego bezpieczniej jest jednak podać te wszystkie dane tylko jeden raz.

Wykorzystując dobry kalkulator ma się pewność, że wszystkie personalia nie są wykorzystywane do żadnych innych celów. Ubezpieczyciele współpracują z serwisem na zasadzie pełnomocnictwa, dlatego w praktyce nie otrzymują żadnych informacji. Zestaw danych dostaje dopiero ta firma, w której wykupi się polisę.

Czy kalkulator ubezpieczenia proponuje prawdziwe ceny?

Ponieważ w formularzu podaje się wszystkie dane niezbędne do obliczenia ostatecznej ceny składki za ubezpieczenie, stawki podawane przez porównywarkę są prawdziwe. Nie są to szacunkowe czy przybliżone propozycje, ale realne oferty. Dzięki temu od razu masz pewność, ile kosztuje OC. Podczas zakupu nie dochodzi do żadnych nieuzasadnionych podwyżek.

Wyjątkiem są sytuacje, gdy do formularza wpisało się błędne lub nieprawdziwe dane. Jeśli skoryguje się pomyłkę, ostateczna cena może się różnić. Gdy przypadkiem bądź celowo kupi się ubezpieczenie po podaniu informacji odbiegających od stanu rzeczywistego, towarzystwo może zerwać umowę lub zarządzić rekalkulację.

Czy przez kalkulator ubezpieczeń można kupić polisę?

Porównywarka ubezpieczeń wyszukuje i segreguje najlepsze oferty, pozwala dokładnie się z nimi zapoznać oraz je zestawić, a także umożliwia zakup wybranej polisy. Po tym, gdy już odnajdzie się idealny wariant, wystarczy kilka kliknięć, by sfinalizować transakcję. Nie trzeba nigdzie iść po jej odbiór czy podpisanie dokumentów – wszelkich formalności można dopełnić drogą mailową.

Cały proces wykupienia ubezpieczenia on-line został maksymalnie uproszczony i usprawniony. Obliczanie składki OC oraz inne procedury przebiegają automatycznie. Podpisanie umowy nie jest konieczne zaraz po tym, gdy odnajdzie się już najlepszy wariant – można zaczekać na dogodny moment. Załatwianie tak ważnych spraw w taki sposób to sama przyjemność. W razie jakichkolwiek kłopotów można w każdej chwili skontaktować się z konsultantami, którzy wyczerpująco odpowiedzą na wszystkie pytania oraz wyjaśnią, co robić.

Oblicz składkę OC i wybierz najlepszą ofertę

Musisz wykupić ubezpieczenie samochodu? Potrzebne jest Ci tylko podstawowe OC, szukasz opcji z AC, a może celujesz w bardzo szeroki pakiet z dodatkowymi świadczeniami? Skorzystaj kalkulatora ubezpieczeń, by szybko znaleźć idealną ofertę. Przygotuj sobie prawo jazdy, a także dowód osobisty i rejestracyjny. Wypełnij uważnie wszystkie strony formularza, po kolei wpisując niezbędne dane. Zaznacz określone kryteria, by otrzymać propozycje najlepiej dopasowane do Twoich oczekiwań. Cały proces nie powinien zająć Ci więcej niż kilka minut.

Zatwierdź formularz i oblicz OC. W ok. 30 sekund na monitorze wyświetli się lista proponowanych ofert. Będą uszeregowane od najtańszej, do najdroższej. Przejrzyj opcje od znanych towarzystw ubezpieczeniowych, zwracając uwagę na ich ceny oraz zakres świadczenia. Któreś Cię zainteresowały? Kliknij niewielki kwadracik obok pozycji z listy, by dodać je do porównania. Bo wybraniu dwóch-trzech opcji możesz wyświetlić panel, na którym w przejrzysty sposób zostaną ze sobą zestawione. Wiesz już, która polisa będzie idealna? Przejdź do zakupu i sfinalizuj transakcję. Witryna przeprowadzi Cię przez cały proces, a wszystkie dokumenty zostaną wysłane na Twój adres mailowy.

Kalkulator OC/AC to niezwykle wygodne narzędzie. Masz dylemat, które ubezpieczenie wybrać? Nie wiesz, ile powinna kosztować podstawowa polisa? A może zależy Ci na czasie, bo zapomniałeś o ubezpieczeniu? Poświęć kilkanaście minut na wypełnienie formularza i zakup on-line!

KONTAKT

Najlepsze ubezpieczenia
komunikacyjne


Jako najlepsza porównywarka OC współpracujemy wyłącznie z renomowanymi ubezpieczycielami,
takimi jak m.in.: AXA, Benefia, Generali czy Proama.OBLICZ OC / AC